banner768
Öne Çıkanlar Yeni Sendika Samsun İl Başkanı İlhan ÖKSÜZ Tekkeköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü

Bafra Ticaret ve Sanayi Odası ve Bafra Genç İş Adamları Derneği istişare toplantısı
banner770
Bafra Ticaret ve Sanayi Odasının tertip ettiği toplantıda açılış konuşmalarını Bafra TSO Yönetim kurulu Başkanı Göksel BAŞAR yaptı. Konuşmasında Başar’ Bafra Genç İş Adamları Derneğinin Yeni göreve gelen Yönetim Kuruluna başarılar dilerim. Bugün davetimize teşrif edip gelen Bafra GİAD Yönetimine ve Üyelerine şahsım ve Bafra Ticaret ve Sanayi Odası nezdinde teşekkür ederim.’ dedi.

Bafra GİAD Yönetim Kurulu Başkanı Alper Güngör ‘Bafra Ticaret ve Sanayi Odasına bu nazik davetleri için şahsım ve kurumum adına teşekkür ederim. Önceki dönemlerde olduğu gibi Bafra TSO ve Bafra GİAD’ın Bafra için yapılacak çalışmalarda ortak hareket etmek istiyoruz’ dedi.

Bafra TSO Meclis Başkanı Nur Aydıner Meral ‘ Bu anlamlı ve güzel toplantıya katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Bafra TSO ve Bafra GİAD Bafra’nın geleceğine hizmet etmek adına her zaman ortak akıl ile hareket edecektir ‘ dedi

Açılış konuşmalarının ardından BAFRA TSO Yönetim Kurulu Başkanı Göksel Başar yürütülen faaliyetler hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Konuşmalarında Başar;

Yönetim Kurulu olarak Göreve geldiğimiz günden bu güne, en çok önemsediğimiz konuların başında Bölgenin ve Baframızın marka değerini arttırmaktı. Bununla alakalı yapılan en önemli çalışmalardan biri Bafra Karma ve Medikal OSB’ne nitelikli yatırımları çekmek ve istihdamı arttırmaktı. Bu çabalarımızın en son meyvesini Bursa’da faaliyet gösteren Fabio Airspring firmasının Bafra OSB’ye yatırım yapması ile sağladık. Firma Ocak ayında faaliyete başlamış ve şuanda 130 personel çalıştırmaktadır. Firmamız bu rakamı ikinci yılda 200, üçüncü yılda 300 ve 5 yıl sonunda 500 olarak gerçekleşeceğini taahhüt etmiştir. Bölgemiz için büyük öneme sahip Bafra Organize Sanayi Bölgesinin 2 etabı olarak nitelendirdiğimiz Medikal Ürünler Organize Sanayi Bölgesi Kalkınma Bakanlığı tarafından 2017 yatırım programına alınmıştır.
Bürokratik işlemleri Bafra TSO tarafından yürütülen Samsun Bafra Tarıma Dayalı (SERA) İhtisas Organize Sanayi Bölgesi çalışmalarına hız kesmeden devam ediyoruz. Bildiğiniz üzere Tarım Bakanlığı ve Kalkınma Bakanlığı SERA OSB’yi 2017 yılı Yatırım planına dahil etmiştir.

Bafra’ya ikinci fakülte açılması konusunda her platformda taleplerimizi iletmiştik. 25.01.2016 tarihinde ve 2016/8562 sayılı kararname ile Bafra İşletme Fakültesi kurulmasına karar verilmişti. Bafra İşletme Fakültesi kurulması sosyo-kültürel ve ekonomik açıdan büyük önem arz etmektedir.
Bölgesel Rekabet Edebilirlik Operasyonel Programı kapsamında, Avrupa Birliği Fonlarından Finanse edilen 2.280.000 Euro bütçeli, Bafra İş Geliştirme ve İhracatı Destekleme Merkezi Projesi kapsamında 700.000 euro’ya yapılan akıllı hizmet binası teslim alınmıştır. Uzmanlarımız saha tanı çalışmaları ve analizlerini tamamlamış olup firmalarımıza İş Geliştirme ve İhracat konularında destek vermeye devam etmektedir.

Bölgemize kazandırılması planlanan tüm proje çalışmalarının yürütülmesinde koordinasyon ve özveri ile beraber çalıştığımız başta Samsun Valisi Sayın İbrahim Şahin, Samsun Milletvekili Sayın Orhan Kırcalı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Yusuf Ziya Yılmaz, Bafra Belediye Başkanı Sayın Zihni Şahin, Ak Parti İlçe Başkanı Sayın Tuncay Yurduseven, Bafra Ticaret Borsası Başkanı Sayın Namık Kibaroğlu, Bafra Ziraat Odası Başkanı Sayın Osman Tosuner ve katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. ‘ dedi

Bafra Genç İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Alper Güngör konuşmalarında;

Geçtiğimiz mart ayında gerçekleştirilen Seçimli genel kurul neticesinde Yönetim kurulumuz ile göreve gelmiş bulunmaktayız. 2011 Yılında kurulmuş olan Bafra GİAD olarak sorumluluklarımızın bilincinde olarak Baframız ve bölgemiz için çalışmalarımıza ilk günkü heyecan ile devam etmekteyiz.
Bafra GİAD olarak üzerinde durduğumuz en önemli konu Bafra’nın marka değerini arttıracak projeler üretmek ve bu tür projelere katkı sağlamaktır. Bu konuda yapılan çalışmalarımızdan bahsetmek isterim.

Bafra pirinci Türkiye’deki pirinç üretiminin %13’ünü karşılamasına rağmen marka değeri oluşturma hususunda üzülerek belirtmek isterim ki istenilen noktaya ulaşamamıştır. Bafranın ürünleri olan Bafra Pirinci, Bafra Pidesi, Bafra Kaymaklı Lokumu, Bafra Nokulu gibi yöresel ve bu bölgeye ait olan lezzetlerin tanınırlığını arttıracak çalışmalar yapmalıyız.

Genç İş Adamları Derneği olarak Bafra Yöresel ürünlerin pazarlandığı ve nihai tüketiciye ulaştırılabildiği bir internet sitesini hayata geçirmek istemekteyiz. Bu konu ile ilgili çalışmalarımız devam etmekte olup kısa süre içerisin de faaliyete geçirmeği amaçlamaktayız. Böylece Bafra çatısı altında bir marka değeri oluşturma adına yol kat etmeyi amaçlamaktayız.

Burada birlikte istişare halinde olmamız Baframız ve Bölgemiz için yaptığımız çalışmalar sadece bizler için değil, bizden sonra bu bölgede yetişecek genç nesiller için büyük önem taşımaktadır.’ Dedi

Bafra Marka değerinin arttırılması ve Yöresel Ürünlerinin tanıtılması ile ilgili ortak çalışmaların yapılabileceği ve Bafra Yöresel Ürünler Festivalinin hayata getirilebileceği görüşleri bildirildi.

Gerçekleştirilen toplantıya Bafra TSO Yönetim Kurulu Başkanı Göksel Başar, Meclis Başkanı Nur Aydıner Meral, Yön.Kur.Bşk.Yrd. Erkan Mustafa Tokur, Yön.Kur. Üyesi ve TOBB Delegesi Coşkun Atasoy, Yön.Kur. Üyesi İbrahim SÜZEN, Yön.Kur. Üyesi Tayfun Erduran ile Bafra GİAD Yönetim Kurulu Başkanı Alper Güngör, GİAD Yönetim Kurulu ve Üyeleri ile Bafra TSO Genel Sekreteri Talip Şahin Katıldı.


 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.