banner734
Öne Çıkanlar kullanıcı hüseyin cansız

Erdoğan:"Türkiye'nin dizleri üzerine çökmesini bekliyorlar"
 Erdoğan, "Batının gazeteleri, Kandil'in tepesindekiler, 'Ancak Erdoğan giderse Türkiye'ye istikrar gelir' diyor Batının gazetelerinde de var. Kandil'in tepesindekilerde de aynı şey var. 'Ancak Erdoğan giderse Türkiye'ye istikrar gelir' Türkiye'yi ne kadar düşünüyorlar ya. Bunlar Kandil'in ağzı ile konuşuyorlar. Gönül birliğimizin param parça edilmesine razı olmayacağız. Ankara'da pazar günü düzenlenen saldırı sonrasında Aydın müsveddelerinin bu olaya nasıl yaklaştığını gördünüz değil mi. Bazı paçavraların nasıl yayın yaptığını gördünüz değil mi? Atıyor başlığı 'batsın senin başkanlığın' diye. Bizim böyle bir derdimiz yok. Batının gazeteleri, Kandil'in tepesindekiler, 'ancak Erdoğan giderse Türkiye'ye istikrar gelir' diyor" dedi.

Başkanlık sistemine ilişkin Erdoğan, "TİKA'nın yardımları ağırlıklı olarak eğitim, sağlık içme ve kullanma suyu alanlarında yoğunlaşıyor. TİKA yardımları ile milyonlarca insanın gönlünde taht kurdu. Hani ben 'Türk tipi Anayasa', 'Türk tipi başkanlık', 'Türk tipi kadın hakları' diyorum ya… TİKA'nın, çalışmalarıyla 'Türk tipi kalkınma modelini' ortaya koyduğumuza inanıyorum" dedi.

"TÜRKİYE'DE PARALEL DEVLET YAPILANMASI ÖRGÜTÜNÜ BÜYÜK ÖLÇÜDE İŞLEVSİZ HALE GETİRDİK"

Erdoğan, "Paralel devlet yapılanması örgütü uzun yıllar Türkiye'nin enerjisini, potansiyelini adeta bir sülük gibi emerek, bize zaman ve zemin kaybettirmiştir. Türkiye'de bu örgütü büyük ölçüde işlevsiz hale getirdik. Geride kalan tortuların da kısa sürede temizleneceğine inanıyorum. Tabiki yurt dışında işimiz daha zor. Bunun için ticari, kültürel alanda faaliyet gösteren yerli ve milli duruş sahibi arkadaşlarımıza çok önemli görevler düşüyor. Dünyada gitmedik ülke, ayak basmadık şehir el atmadık iş ve hizmet alanı bırakmayacak şekilde yoğun ve hızlı bir çalışma ortaya koymalıyız. Başta TİKA olmak üzere sorumluluğumuz büyük" diye konuştu.

"PEK ÇOK GÜÇ, ÜLKE ADETA TÜRKİYE'NİN DİZLERİ ÜZERİNE ÇÖKMESİNİ, PES ETMESİNİ BEKLİYOR"

Erdoğan, "Pek çok güç, ülke adeta Türkiye'nin dizleri üzerine çökmesini, pes etmesini bekliyor. Terörün arkasında yatan gerçek budur. PYD, YPG terör örgütleri Suriye'deki Kürt kardeşlerimizin küçük bir bölümünden destek alıyor. Türkiye'deki PKK gibi. Bu örgütleri besleyen güçler farklıdır" dedi.

"TERÖR ÖRGÜTLERİNİN ELİNDEKİ SİLAHLARI GÖRDÜĞÜMÜZ ZAMAN BURADA BATIYI GÖRÜYORUZ"

Terörle mücadeleye vurgu yapan Erdoğan şöyle konuştu: "Bu terör örgütlerinin elindeki silahları gördüğümüz zaman burada batıyı görüyoruz. Sadece dostlar alışverişte görsün yaptığı açıklamalar, bunları bizi ikna etmiyor. Silahlar aynen oralardan. Ofisler oralarda açılıyor. Bunlara yataklık yapıyor. Matadorbet Batı dünyası. Ciddi bir mücadele verdikleri yok. 'Filanca örgütü terör örgütü ilan ettik' Filanca örgütü terör örgütü ilan etmen benim için geçerli değil. Ne tür mücadele veriyorsunuz? Bunların yaptığı, 'baban öldü başın sağ olsun.' Babasız başı ben yapayım. Sami yaklaşım gösterin.

EĞER TERÖR KENDİSİNE KARŞI ORTAK BİR MÜCADELE VERECEĞİMİZ BİR VAKA İSE, BUNDA SAMİMİ OLALIM

Eğer terör kendisine karşı ortak bir mücadele vereceğimiz bir vaka ise, bunda samimi olalım. Bugün bize yarın size. Fransa'da bir terör eylemi oluyor kıyametler kopuyor. İspanya'da bir meydanda Feyenoord (PSV) takımının taraftarları oradaki mültecileri affedersiniz meydanda oynatıyorlar. Şınav çektiriyorlar. Eskiden bizde çok çirkin bazı şeyler olurdu burada söyleyemeyeceğim para atılırdı. Aynısını batılı yapıyor. Batının bir çoğunun karakterinde bu var ama bizde yok. Utanmadan sıkılmadan bunu yapıyorlar."

BATININ GAZETELERİ, KANDİL'İN TEPESİNDEKİLER, 'ANCAK ERDOĞAN GİDERSE TÜRKİYE'YE İSTİKRAR GELİR' DİYOR

Erdoğan, "Batının gazetelerinde de var. Kandil'in tepesindekilerde de aynı şey var. 'Ancak Erdoğan giderse Türkiye'ye istikrar gelir' Türkiye'yi ne kadar düşünüyorlar ya. Bunlar Kandil'in ağzı ile konuşuyorlar. Gönül birliğimizin param parça edilmesine razı olmayacağız" dedi.

"KOLLARIMIZI AÇARAK ULUSLARARASI TOPLUMA BU ZULÜMÜ DURDURAMAZSANIZ DÜNYA TEPEMİZE İNECEK"

Erdoğan, "Kollarımızı açarak uluslararası topluma diyoruz ki eğer, bu zulümü durduramazsanız çatırtıların geldiği gök kubbe başımıza yıkılacak. Dünya tepemize inecek. Bu bir imtihan" dedi.

"ATIYOR BAŞLIĞI 'BATSIN SENİN BAŞKANLIĞIN' DİYE BİZİM BÖYLE BİR DERDİMİZ YOK"

Ankara'daki bombalı saldırıya ilişkin Erdoğan, "Pazar günü düzenlenen saldırıda şehit olan vatandaşlarımıza bir kez daha Allah'tan rahmet diliyorum. Aydın müsveddelerinin bu olaya nasıl yaklaştığını gördünüz değil mi. Bazı paçavraların nasıl yayın yaptığını gördünüz değil mi? Atıyor başlığı 'batsın senin başkanlığın' diye. Bizim böyle bir derdimiz yok. Biz bu ülkeyi nasıl daha güçlü hale getiririz derdindeyiz. Ama sizin böyle bir derdiniz yok. Sizin derdiniz bu ülkeyi parçalamak. Ama parçalayamayacaksınız. Bölemeyeceksiniz" açıklamasında bulundu. 

Anahtar Kelimeler:
AnkaraErdoğan
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.