Öne Çıkanlar Çin aşısı Hazine

Bakan Kılıç’a Alaçam’da büyük sevgi gösterisi

 Açılış törenine giderken iki defa konvoyu durdurulan Bakan Çağatay Kılıç, vatandaşlarla sohbet etti

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, TBMM'nin açılışının 96. yıl dönümünün yarın kutlanacağını belirterek, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin milli iradeyi temsil ettiğinin şuuru içerisinde çalışmalarımızı yapıyoruz. Gerçekleştirdiğimiz yatırımların hepsi aslında milli iradenin yansımasıdır. Yani sizlerin, vatandaşlarımızın, milletimizin bize göstermiş olduğu güvenin, desteğin ete kemiğe bürünmüş halidir” dedi.

Bakan Çağatay Kılıç, Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalanan işbirliği protokolünü de ‘Türkiye’nin spor alt yapısı için bir devrim’ olarak nitelendirdi.

Büyükşehir Belediyesi'nin gerçekleştirdiği yatırımların toplu açılış törenine katılmak için Alaçam ilçesine giden Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel’in içinde bulunduğu araç Bafra çıkışında vatandaşlar tarafından durduruldu. Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Eyüp Güler başkanlığındaki STK üyeleri ve vatandaşlardan oluşan kalabalık, tezahüratlar eşliğinde Bakan Çağatay Kılıç'a Samsun'a yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür etiler. Araçtan inen Bakan Kılıç, Vali Şahin, Başkan Yılmaz ve İl Başkanı Göksel, esnaf temsilcileri ve vatandaşlarla bir süre sohbet ettikten sonra yollarına devam etti.

Bu kez de Alaçam Karahüseyinli köyünde yolu kesilen Bakan Çağatay Kılıç, burada kendisini bekleyen vatandaşlara hitap etti. Türkiye'nin yatırım alanında çok yoğun bir gündemi olduğunu ifade eden Bakan Çağatay Kılıç, “Yavuz Sultan Selim Köprüsü artık Avrupa ile Asya arasında 3. köprü olarak birleşti. Şimdi çevre yolları yapılıyor. Dün başka büyük bir eser olan Osman Gazi Köprüsü’nün Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Sayın Başbakanımızın katılımıyla son tabyası konuldu ve o köprü de artık birleşmiş oldu. Türkiye’de her gün yeni bir takım yatırımların bitmiş olarak açılışları yapılıyor” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bugün Antalya’da EXPO 2016’yı açacağını kaydeden Bakan Çağatay Kılıç, “Bu büyük organizasyon tam da 23 Nisan öncesi gerçekleştiriliyor. Yarın meclisimizin, milli irademizin açılışının yıl dönümü. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin milli iradeyi temsil ettiğinin şuuru içerisinde olan siyasiler, AK Parti olarak bizler bunu çok iyi biliyoruz. Bu yönde çalışmalarımızı yapıyoruz. Biraz önce söylediğim yatırımların hepsi aslında milli iradenin yansımasıdır. Yani sizlerin, vatandaşlarımızın, milletimizin bize göstermiş olduğu güvenin, desteğin ete kemiğe bürünmüş halidir” şeklinde konuştu.

“Bolu Tünelini bitiremeyeceğiz, biz burayı patates deposu yapalım deniliyordu ama biz bitirdik”

Bakan Çağatay Kılıç, sözlerine şöyle devam etti:
“2002’de iktidara geldiğimizde İstanbul-Ankara arasında biliyorsunuz Bolu tüneli diye bir şey vardı. Sayın valimiz o zaman Ulaştırma Bakanlığında müsteşarlık görevini yürütüyordu. Bugün İstanbul-Ankara arası Bolu tünelinden geçerek çok hızlı ve konforlu şekilde seyahat yaparken bundan çok kısa bir zaman önce ‘Bolu tünelini bitiremeyeceğiz, biz burayı patates deposu yapalım’ deniliyordu. Türkiye de bu konuşuluyordu. Bunu söylediğimiz zaman da ‘bunu niye hatırlatıyorsunuz, bunlar geçti, gitti’ diyorlar. Geçti gitti ama nereden nereye gelindiğini iyi hatırlamak lazım. O Bolu Tüneli’nin açılışını o zaman İtalya Başbakanı olan Sayın Prodi ile Sayın Cumhurbaşkanımız Başbakan olarak beraber açtılar. Açılışı ve yapımı bize nasip oldu. İstanbul- Bursa-İzmir Otoyolu Projesi ile İzmir-İstanbul arasını 433 km’ye düşürdü. Yani 3,5, 4 saatlik bir ulaşımla gidip gelinebilecek. Bizim gençliğimizde İstanbul’dan İzmir’e 10 saat civarında gidiliyordu. Tabii burada Ulaştırma Bakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın da yoğun çalışmalarını ve emeğini de unutmayalım”

“Samsun’da spor alt yapısı imkanı var”

Samsun’a birçok alanda önemli yatırımlar gerçekleştirdiklerini kaydeden Bakan Çağatay Kılıç, “Büyükşehir yasası olunca hizmetler olmayacak diyorlardı. Buyurun oldu. Bu hizmetler burada yapıldı. Hadi bunları inkar edin. Samsunumuzda çocuklarımıza, gençlerimize ve tüm halkımıza yönelik yapılan yatırımlar var. Gençlik merkezlerimiz, sahalarımız, yurtlarımız bunların hepsinden önemlisi eğitimle, Bu tesisleri ortaya koyarak Samsunumuza kazandırdığımız değer... ‘Spor tesisleri yaparak Samsun’a katkı mı vermiş oluyorsunuz?’ diyorlar. Evet Samsun’a katkı vermiş oluyoruz. Geçen hafta Samsun’da boks branşının olimpiyat elemeleri yapıldı. Ondan önce judo, tekvando müsabakaları yapıldı. Şu anda Erkekler Voleybol 1. Lig Final Etabı 2. Turnuva maçları oynanıyor. Bunlar neden Samsun’da yapılıyor? Çünkü spor alt yapısıyla ilgili bu imkan var” dedi.

“Sporun Samsunumuza değer Polobet kattığını iyi bir şekilde anlatmalıyız”

Bakan Çağatay Kılıç, Samsun’da düzenlenen uluslararası organizasyonların büyük beğeni kazandığını söyledi. Dünya Boks Federasyonu Başkanı'nın gerçekleştirilen organizasyondan dolayı kendisine özel bir teşekkür mektubu yazdığını açıklayan Bakan Çağatay Kılıç, “Ben o teşekkür mektubunu tüm Samsunlular adına almış oluyorum. Mektupta, Samsun’da ne kadar güzel ağırlandıklarını, güzel bir ev sahipliği yapıldığını yazmış. Ben bundan dolayı hepinize teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Bakan Çağatay Kılıç, Cumhurbaşkanlığı Basketbol Kupası finalinin de Samsun’da oynandığı belirterek, “Farkı illerimiz de bu tür organizasyonları illerine gelmesini istiyor. Alt yapı çalışmalarımız bittiği zaman o illerimize de bu tür organizasyonlar gidecektir. Sporun Samsunumuza değer kattığını bizlerin iyi bir şekilde anlatması gerekmektedir. Samsun’a ne tür yatırımlar yapıldı diye sorular soruyorlar. İlkadım’daki Gençlik Merkezimizin inşası devam ediyor. Alaçam’da da bir tane Gençlik Merkezimiz açıldı. Biz tüm yatırımlarımızı gençlerimiz için yapıyoruz. Alaçam’daki gençlerimiz Gençlik Merkezimizdeki imkânlarla ve sportif yatırımlarımızla kendilerini geliştirebiliyor. Bu yatırımlar gençlerimiz için çok önemli” şeklinde konuştu.

“İmzalanan protokol Türkiye’nin spor alt yapısı için bir devrimdir”

Milli Eğitim Bakanlığına ait tesislerin okul dışı zamanlarda gençlik ve spor faaliyetlerinde kullanılmasına ilişkin işbirliği protokolü imzalandığını kaydeden Bakan Çağatay Kılıç, imzalanan bu protokolü sahiplenen kişiler olduğuna dikkat çekerek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Milli Eğitim Bakanlığımızla imzaladığımız bu protokole göre, Milli Eğitim Bakanlığı alt yapısı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı alt yapısını, Milli Eğitim Bakanlığı insan kaynakları ile Gençlik Spor Bakanlığı insan kaynaklarını gençliğimiz için ortak kullanacağız. Ayrıca imzalanan bu protokolde okullarımızda var olan spor salonları ve tesisler ortak kullanım çerçevesinde gençlerimiz ve sporcularımızın hizmetinde olacak. Sporcu taramalarına da başlandı. Bu protokol 1 yıllık ortak çalışmanın sonucunda ortaya çıktı. Protokolümüzü üstlenmeye çalışan bazılarına buradan şunu da söylemek isterim; bu protokol Türkiye’nin eğitim alanında yapmış olduğu bir devrimdir. Eğitim alt yapısında bir yeniliktir,gençlerimize ve sporcularımıza karşı yapılan çalışmaların en büyük örneğidir. Fiziki alt yapılarımızla sporcularımızı buluşturduğumuz bir yapıdır. Burada bir sitemimi dile getirmek istiyorum. Bu protokol imzalandıktan sonra spor basını ve spor camiamız arasında çok yer aldı.Peki, bunun nedeni nedir? Bu yapılan büyük bir hizmettir. MEB ile imzaladığımız protokol Türkiye’nin spor alt yapısı için bir devrimdir. Sayın Cumhurbaşkanımızın bize vermiş olduğu talimatların hayata geçmiş halidir. Sayın Başkanımızın hükümet programında da dile getirdiği gençlerimizi desteklenmesi ve spor alt yapısına ulaşmasının gereğidir.”

Ülkeye yapılan yatırımlarla ilgili eleştirilere cevap veren Bakan Çağatay Kılıç, “Biz demek ki bunu yeterince anlatamadık. Ya da bunu görmek istemeyenler var. Televizyonlara çıkıp hükümetimizi eleştirdiklerinde ilk söyledikleri şey; ‘Bina yapmakla olmuyor’ Doğru ama bina yapmamakla da olmuyor. Bina yapmazsanız, fiziki yapıyı oluşturmazsanız, onun içine de sporcuyu ve gençleri koyamazsınız. Biz bunları beraber yapıyoruz. Bütün öğrencilerimizin o tesislerin içerisinde kendilerini geliştirmelerinin önünü açacağız. Onların kendilerini geliştirmesini sağlayacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

“Hizmetlerimizin devam edeceğinin en büyük göstergesi buradaki yatırımlarımızdır”

Yatırımların hayat geçirilmesinde emeği geçenlere de teşekkür eden Bakan Çağatay Kılıç, sözlerini şöyle tamamladı;

“Yatırımlara hızla devam eden belediyelerimize ve teşkilatımıza sizlerin huzurunda teşekkür etmek istiyorum. Siz değerli vatandaşlarımızın bizlere vermiş oldukları destek ve bizlere göstermiş oldukları ev sahipliği için ayrıca teşekkür ederim. Bu tür yatırımların koordinasyonunda göstermiş oldukları gayretler için Sayın Valimiz İbrahim Şahin’e teşekkür etmek istiyorum. Tüm yatırımlarımızda emeği geçen, elini taşın altına koyan, Samsunumuza bir değer katmak için çalışan, çabalayan, ter döken, destek veren herkese teşekkür ederim. Samsun’da birçok gelişme var. Birçok yeni atılım var. Hep beraber daha da ileriye yürümek için çalışmaya devam edeceğiz. Bugüne kadar yapılmış çalışmaları da görmemiz gerektiğini dile getirmek istiyorum. Hizmetlerimizin devam edeceğinin en büyük göstergesi burada yapılmış olan yatırımlarımızdır”
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.